Akupunktura w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej

w komornikach rehabilitacja komorniki gabinet rehabilitacyjny http://suplementydiety.net/

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu słyszał o słynnej metodzie akupunktury. Jest ona zaczerpnięta z medycyny wschodu, a konkretniej z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Od wieków Chińczycy dzięki nakłuciom odpowiednich punktów na ciele przywracają zdrowie i dobre samopoczucie swoim pacjentom.

Na zachodzie również spogląda się coraz przychylniej na tę naturalną metodę leczenia. Kilka ciekawostek na jej temat znajduje się poniżej.

Zdrowie w zamian za stymulacje punktów akupunkturowych

Praktycy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej znają doskonale na pamięć punkty akupunkturowe rozłożone na całym ciele człowieka.

Okazuje się, że nakłuwanie poszczególnych doprowadza do poprawy sanu zdrowia odpowiadającym im organom. Człowiek poddający się zabiegom akupunktury odczuwa również pozytywną zmianę w swoim samopoczuciu. Wspomniane powyżej punkty akupunkturowe to inaczej zakończenia nerwowe znajdujące się na powierzchni ludzkiej skóry.

Nakłucia tych miejsc, masaż i ucisk przenoszą pozytywną energię życiową chii do wybranych narządów wewnętrznych. To ona według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej pomaga powrócić do dobrego stanu zdrowia. Do wykonania akupunktury specjaliści używają metalowych, cienkich i ostrych igieł.

Zabieg nie należy do zbyt przyjemnych, ale zalicza się go do bardzo skutecznych. Człowiek jest wyposażony w dużą liczbę kanałów energetycznych, a dzięki nakłuciom meridianów, którymi określa się poszczególne punkty akupunkturowe dochodzi do ich pobudzania i prawidłowej regulacji przepływu energii. Stosując ten zabieg możemy łagodzić ból, wzmacniać odporność i przywracać prawidłowe, pobudzone krążenie krwi w całym ciele.

Warto, choć raz w życiu poddać się temu niekonwencjonalnemu zabiegowi i osobiście doświadczyć akupunktury.