Architektura krajobrazu a ogrodnictwo

sztukateria elewacyjna nowoczesna https://machinasnu.pl/projektowanie-wnetrz/architekt-wnetrz-grodzisk-mazowiecki/

Obecnie architektura wnętrz Częstochowa krajobrazu jest odrębną dziedziną w naukach artystycznych i zawodowych, chociaż wiadomo, że podział nauk zawsze ma charakter umowny i nic tutaj nie jest do końca oczywiste. Z pewnością, dziedzina ta doczekała się jednak wąskich specjalistów, którzy posiadają odpowiedni warsztat i umiejętności.

Ogrodnik i architekt krajobrazu to nie są synonimy. Oczywiście, korzeni architektury krajobrazu należy szukać właśnie w ogrodnictwie.

Właściwie już od czasów starożytności ludzie starali się tworzyć ogrody w sposób usystematyzowany, a nie chaotyczny, co przynosiło zdecydowanie lepsze efekty. Architektura krajobrazu jako oddzielna dziedzina pojawiła się dopiero w okolicach XIX wieku, chociaż niektórzy datują jej powstanie dopiero na XX stulecie. Oryginalny projekt zapewni dobry architekt w Krakowie.

Czym różni się ona od ogrodnictwa? Zdaje się, że jest ona bardziej naukowa, metodyczna i usystematyzowana. To jakby wyższy stopień, kolejny etap w rozwoju planowania przestrzeni zielonych, chociaż pewnie nie wszyscy by się z tym stwierdzeniem zgodzili.