Buty trekkingowe – jak je wybrać?

www.dzierzawski.info

Chcąc bezpiecznie przemierzać górskie szlaki, powinniśmy zaopatrzyć się w dobrej jakości buty trekkingowe. Są one przeznaczone do wędrówek po górach. Zabezpieczają stopę przed urazem i zwichnięciem.

Do wyboru są buty z wysoką i niską cholewką. Które z nich warto wybrać? Większość osób uważa, że buty z wysoką cholewką są najodpowiedniejsze na wyprawy górskie. Zanim zdecydujemy się na ich zakup, powinniśmy zastanowić się nad tym, gdzie będziemy korzystać z tego obuwia.

Jeśli większość czasu będziemy spędzać na wycieczkach po dolinach, możemy kupić buty z niską cholewką. Obuwie to jest lżejsze od tych z wysoką cholewką, zatem idealnie nadają się do tego typu wypraw. W przypadku wędrówek po stromych zboczach, koniecznie trzeba zabrać buty z wysoką cholewką, które zapewnią stopie odpowiednią stabilność.

Większość butów trekkingowych zawiera specjalną membranę, która chroni stopę przed przemoknięciem. Dodatkowo podeszwy takich butów są odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu but posiada dobrą przyczepność do podłoża.