Co zabrać pod namiot

Wyjazd pod namiot to przygoda, która wymaga solidnych przygotowań. A te należy zacząć od sporządzenia listy niezbędnych rzeczy. W szczególności, jeśli pod namiot wybieramy się po raz pierwszy.

Pierwszy na liście powinien znaleźć się namiot, a zaraz za nim karimata, lub dmuchany materac, na którym będziemy spać oraz śpiwór i poduszka a dla najmniejszych kokony do spania dla niemowlaków. Równie ważne jest zabranie ze sobą ciepłego dresu do spania, który będzie zdecydowanie praktyczniejszym rozwiązaniem niż piżama, czy koszula nocna. Warto także pomyśleć o ciepłych skarpetach, które będą szczególnie pożądane podczas chłodnych wieczorów i nocy.

Pod namiotem niezbędne będą także scyzoryk, nożyczki i latarka – przydadzą się w najmniej oczekiwanym momencie. Konieczne jest zabranie ze sobą również apteczki, w której nie może zabraknąć leków przeciwbólowych, wody utlenionej, plastrów i bandaży, a także preparatu przeciw owadom, w szczególności komarom i kleszczom. Pomyśl także, aby wziąć ze sobą mały młotek przydatny przy wbijaniu śledzi, sznurek syntetyczny i spinacze, które przydadzą się do suszenia ubrań.

Weź ze sobą również zapalniczkę, dodatkowe baterie, worki na śmieci oraz folię, która będzie niezbędna dla ochrony namiotu podczas ulewy.

www.dieselcenter.pl