Kicz w przestrzeni przydomowej

drzwi do łazienki

Niestety, wielu naszym rodakom brakuje dobrego smaku. Wiadomo, że na temat gustów się nie dyskutuje, jednak czasami trudno obiektywnie docenić niektóre projekty zagospodarowania przydomowej przestrzeni. Pojawiają się tam rozwiązania ocierające się o kicz albo po prostu nim będące.

Jakiś czas temu za symbol kiczu powszechnie uznawano krasnale ogrodowe, które dość często można było spotkać na przydomowych posesjach. Dzisiaj jest ich nieco mniej, ale na ich miejscu pojawiają się kolejne zupełnie nietrafione rzeźby i inne elementy, które zwyczajnie szpecą obejście. Również sama przydomowa zieleń nie zawsze prezentuje się okazale.

Niektórzy z naszych rodaków po prostu o nią nie dbają, jednak chyba gorzej wyglądają te posesje, które, owszem, są zadbane, ale zaprojektowano jest w niewłaściwy sposób. W Polsce nie brakuje specjalistów od architektury krajobrazu, którzy potrafią wykonywać naprawdę wspaniałe realizacje. Decydujący głos ma jednak zawsze właściciel posesji, co często skutkuje wprowadzaniem kiczowatych rozwiązań.