Odzież ostrzegawcza – bardzo szczególna kategoria odzieży BHP

https://zmysly.pl/szlafroki-damskie

Odzież ostrzegawcza, a raczej elementy ubioru i dodatki to wszelkie opaski, plecaki, naszywki, kamizelki, czapki, kaski, rzepy, buty, które są stworzone z charakterystycznego materiału widzialnego nawet w nocy. Takie elementy mają bardzo szczególne zastosowanie.

Używane są niemalże przez wszystkich. Ci co jeżdżą na rowerze – mają światła ostrzegawcze, ale także charakterystyczne opaski zawieszone wokół ramy.

Spacerowicze, a głównie dzieci w wieku szkolnym doczepiają takie gadżety od plecaków, dzięki czemu są bardziej widoczni na ulicach (co jest szczególnie niebezpieczne jesienną i zimową porą, gdyż śnieg i inne opady powodują znaczne zmniejszenie widoczności). Odzież ostrzegawcza jest stworzona z myślą o bezpieczeństwie.

Dedykowana jest wszystkim. Warto wiedzieć, że po zmierzchu, poruszając się głównymi ulicami – staje się obowiązkiem.

Nieprzestrzeganie tego prawa grozi mandatem. Oto kilka ciekawostek, dotyczących odzieży odblaskowej:

  • Wszelkie elementy, które mają być widoczne i zapewniać bezpieczeństwo, mają swoje certyfikaty.

    Odzież ostrzegawcza zdobywa taki certyfikat dopiero po pierwszym praniu, gdy wiadomo, że czynnik taki jak woda i temperatura nie psują jej właściwości;

  • Odzież typu kurtki ostrzegawcze mają bardzo dużo charakterystycznych taśm. Aby człowiek na drodze był bardziej widoczny – naklejone są one w sposób, który ułatwi identyfikację postaci – wzdłuż tułowia i rąk;
  • Najlepszą kategorię uzyskują komplety ubrań na których naszyte są taśmy ostrzegawcze.

    Co ciekawe, muszą być one jednak noszone razem, gdyż osobno nie zapewniają tak wysokiego poziomu bezpieczeństwa i działania.

.

www.spafactory.pl