Wyprawa survivalowa do lasu

Wolny czas w środku lata nie spędzamy tylko nad jeziorem, rzeką czy morzem. Coraz więcej osób preferuje wówczas wycieczkę w góry, a także spacery po leśne.

Osoby, które potrzebują dużej dawki adrenaliny mogą wybrać się na wyprawę survivalową do lasu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie jest to tylko spokojny spacer po lesie, który kończy się wieczornym powrotem do wygodnego łóżka.

W tego rodzaju podróż koniecznie trzeba zabrać sprzęt turystyczny, a także apteczkę lekarską. Często bowiem w trakcie wypraw survivalowych dochodzi do wypadków.

Dobrym pomysłem może okazać się również wyposażenie w telefon ze wzmacniaczem sygnału. W razie poważniejszego wypadku będzie wówczas możliwość skorzystania z pomocy służb ratowniczych.

Jaki sprzęt turystyczny warto z sobą zabrać? Przede wszystkim powinien to być pojemny plecak, w którym zmieścimy nie tylko zapasowe ubrania i jedzenie, ale także scyzoryk, kompas, lampę, zapałki i butelkę wody. Im więcej akcesoriów będziemy mieli, tym spokojniej możemy spać w lesie.